Kurtka

Kurtki zimowe damskie plus size – co wybrać, by wyglądać świetnie

Kurtka zimowa to element garderoby, który każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. W najzimniejsze dni w roku chroni nas przed temperaturą poniżej zera i opadami deszczu bądź śniegu. Nie jest prawdą, że kurtki zimowe damskie plus size pogrubiają. Są one potrzebnym, funkcjonalnym elementem zimowych stylizacji. Mogą też podkreślić to, co w naszej figurze jest najlepsze i zatuszować to, na co nie chcemy zwracać uwagi.

Klasycznym wyborem jeśli chodzi o kurtki zimowe damskie jest kurtka puchowa. Model ten posiada podszewkę wypełnioną puchem (naturalnym bądź syntetycznym) i jest bardzo ciepły, idealny na zimowe spacery czy beztroską zabawę w śniegu. Nie jest prawdą to, że ten model pogrubia. Można przewiązać puchówkę paskiem, by podkreślić talię i sprawić, że sylwetka wyglądać będzie bardzo korzystnie. Kobiety z figurą typu jabłko mogą się zdecydować na model nieco krótszy. Podkreśli to ich zgrabne nogi, największy atut, a ukryje boczki, które chcemy ukryć.

Parka również może pomóc naszej figurze. Ten typ kurtki ma kaptur z futerkiem (może być sztuczne lub naturalne). Również może występować w różnych długościach, od takich za kolano do krótszych, do bioder. Panie niższe mogą wybrać model krótszy, by optycznie wysmuklić i wydłużyć swoje ciało. Przewiązanie go w pasie uwydatni talię, a intensywny kolor, dla bardziej odważnych, sprawi, że nikt nie zwróci uwagi na nasze niedoskonałości. W kurtce zimowej najważniejsza jest jednak jej funkcjonalność. Wszystko jedno, jaką mamy figurę – ważne jest to, żeby nie zmarznąć.